Muzejní noc a Svatojánská divadelní pouť 18. 6. 2022

Na sobotu 18. 6. 2022 jsme společně se Základní uměleckou školou Jana Zacha, s Městskou knihovnou Čelákovice a za podpory města Čelákovice připravili bohatý program.


Akce navázala na poctu letci Aloisi Vašátkovi před jeho rodným domem ve Vašátkově ulici, který byl uveden dvojicí letounů JAS-39C Gripen a zakončen přeletem vrtulníku Mi-17. V infocentru muzea pak bylo možné zjistit o čelákovickém rodákovi více informací na malé výstavce nebo v síni Jana Zacha na přednášce Ing. Pavla Vančaty.

Park u knihovny se na několik hodin změnil ve vojenské ležení s ukázkami dobové techniky, výzbroje a výstroje od rakousko-uherské až po tu, kterou si ještě někteří návštěvníci pamatovali ze své vojenské služby v Československé lidové armádě. Nádvoří muzea se pak stalo otevřenou scénou pro divadelní představení všech věkových kategorií žáků čelákovické umělecké školy. Program završil přelet historického letounu Hawker Hurricane nad tvrzí v Čelákovicích. Věříme, že se všem, kteří i přes nesnesitelné vedro přišli, program líbil.

V muzeu byla pro veřejnost k dispozici výstava Malý salón 2022, na náměstí venkovní výstava Osobnosti Čelákovic, v Městské knihovně zahajovala výstava obrazů Josefa Sadloně.

Děkujeme za návštěvu.

Pro Městské muzeum v Čelákovicích fotografoval Zbyněk Trafina.