Aktuality

YouTube kanál Jindřicha Macka

YouTube kanál Jindřicha Macka

18.03.2021

Milí posluchači, 

jelikož doba stále neumožňuje, aby za námi Jindřich Macek přicestoval a zahrál Vám ve vhodném akustickém prostředí živě, založil pro své příznivce vlastní YouTube kanál: https://www.youtube.com/channel/UCuen1--fWHbEvz1qHmK0TXQ/videos . Od poloviny ledna 2021 pravidelně každý víkend vkládá krátký video-příspěvek s původní historickou tvorbou pro loutnu, s vlastními autorskými kompozicemi nebo úpravami hudby pro svůj nástroj.

 
více informací
Omezený provoz muzea až do odvolání

Omezený provoz muzea až do odvolání

28.02.2021
Městské muzeum v Čelákovicích se svými expozicemi, výstavami a s infocentrem setrvává veřejnosti uzavřeno až do odvolání. Při objednávce publikací a suvenýrů se obracejte na muzeum prostřednictvím emailové adresy info@celmuz.cz. Děkujeme za pochopení. 
více informací
Bohumír Hanžlík navždy odešel

Bohumír Hanžlík navždy odešel

18.01.2021

Dnešního dne jsme se dozvěděli neočekávanou smutnou zprávu o skonu člověka, který pro Čelákovice na kulturním poli mnoho vykonal. Je nám to moc líto, pan Bohumír Hanžlík bude bolestivě chybět. A jistě nejen nám. 

Oživujeme text  hudebního publicisty, regionálního badatele, matematika a lingvisty Jana Králíka, který vznikl u příležitosti výstavy k výročí 30 let činnosti Komorního souboru Jana Zacha v roce 2013, v němž Bohumír Hanžlík od počátku sehrával klíčovou roli.

více informací
novější1 [...] 3 4 5 6 7 8 9 [...] 20 [...] 23 starší
load